Neden Winturk PVC Pencere Sistemleri?

1) Enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı:

Dünyadaki enerji kısıtlı kaynaklarımızın hızlı bir şekilde tükeniyor oluşu bireysel ve kurumsal sorumlulukları beraberinde getirmiştir. Isı yalıtımı ve enerji tasarrufu gibi konular giderek daha çok önem kazanmaktadır. Bireysel boyutta bakıldığında, Türkiye’de harcanan enerjinin %23.9'luk kısmı konut ve meskenlere aittir, bunun ise %80'lik kısmı ısınma amaçlı kullanılmaktadır. Konut bazında bakıldığında ısınma amaçlı harcanan enerji miktarını azaltmak ciddi bir enerji tasarrufuna yol açar. Bu enerji tasarrufu ekonomik ve çevresel perspektiften bakıldığında bize büyük kazanç sağlar. Binaların ısı enerji kaybının ise %28'i pencerelerden kaynaklıdır. Başka bir deyişle, ısı yalıtım değeri yüksek pencere sistemi tercihi yapmak enerji tasarrufu açısından atılacak doğru bir adımdır. Estetik görüntüsü ve kullanım konforunun yanı sıra ısı yalıtım değerleri ahşap ve alüminyum muadillerine göre çok yüksek olan PVC kapı ve pencere sistemleri doğru cam tercihiyle birlikte önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

 

2) Bakım kolaylığı sağlar:

Winturk markalı PVC pencere ve kapı sistemleri ile bir pencereden alacağınız maksimum verimi alabilirsiniz. Pürüzsüz profil yüzeyi ile temizlik kolaylığı sağlayıp az bakım gerektiren, rengi solmayan, olumsuz çevre koşullarına dayanıklı bir pencere, yapılarınıza uzun senelerce süren şık ve estetik bir stil katar. Lamine folyo kaplama seçenekleri ile PVC profillerinizde ahşap ve alüminyum algısını yakalayabilirken, onların zahmetli bakımlarınızı dert etmenize gerek kalmaz.

 

3) Yüksek ses yalıtım özellikleri:

Dışarıdaki gürültünün evinizdeki dinliği bozmasına izin vermeyin. Winturk PVC pencere sistemleri  yüksek sayıda geniş odacıklarıyla statik havayı hapseder, kendinden TPE contası ve imalat sonrası takılan EPDM kauçuk contası ile üst düzey ses yalıtımı sağlar. Çift cam uygulamaları ile 16 mm’ye kadar çıkabilen hava boşluğu, isteğe özel tercih edilebilen üç cam uygulamasıyla 10+10 mm toplam 20 mm olan hava boşluğu ile maksimum ses yalıtım imkanı sağlar.

 

4) Uzun ömürlü ve dayanıklıdır:

Profillerde kullanılan özel karışım PVC hammaddesi, yüksek mukavamet özellikleri taşıyan bileşenler, renk pigmentleri, stabilizatörler ve dolgu malzemeleri içerir. Yüksek kaliteli bileşen tercihleri ve optimum oranlarla hazırlanan hammadde karışımı olumsuz iklim koşullarına, darbeye ve dış etkenlere karşı dayanıklı profiller üretmek için olmazsa olmazdır. Bu karışımın ileri teknolojiye sahip extruderlerle ile üretilmesi sonucu Winturk PVC profiller elde edilir. Üretilen profiller, sık sık kalite kontrolden geçer. Darbe dayanıklılığı, köşe mukavemeti, hava şartlarına karşı mekanik dayanıklılık, ortam özelliklerine bağlı olarak renk/boyut değişimi gibi testler belirli aralıklarla yapılarak kalitenin sürekliliği güvence altına alınır. Bu hassasiyetle üretilen profiller, uzun ömürlüdür. Hammadde tedariğinden montajına kadar titizlikle yürüttüğümüz süreç Eray Plastik olarak duruşumuzu yansıtır.

 

5) Bütçe dostudur:

PVC profiller alüminyum ve ahşap materyale kıyasla daha ekonomiktir. Kullanıcı ihtiyacına en fiyat – performans açısından en uygun çözümü üreten PVC profiller, birçok açıdan tasarruf yapmanıza katkıda bulunur. Daha uygun fiyatlı ilk alış maliyetinin yanı sıra, enerji tasarrufu sağlayarak, bakım ve onarım gerektirmeyerek masrafınızı minimuma düşürür.