Kurumsal

Hakkımızda

PVC kapı ve pencere sistem sektöründe faaliyet göstermek üzere 1994 yılında kurulan ERAY PLASTİK DOĞRAMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. yüksek kalite ve estetiğe sahip ürünlerini kendi Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirmiştir. Üretimde kullanılan hatlar, Avrupa'nın en iyileri kabul edilen Alman Krausmaffei ve Avusturya Greinner PVC ekstrüzyon makineleridir.

Firma, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin ihtiyaçlarına doğru çözümler üretmek amacıyla çıktığı yolda kalitesini koruyarak ürün gamını genişletmiştir. 2013'te aldığı ilk levha makinesiyle PVC levha, sandwich panel ve dekoratif kapı üretimine başlamıştır.

Eray Plastik, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 15.000 m2 alan üzerinde Winturk ve Worldplast markaları ile profil; Panoline, Paneltech ve Winturk markalarıyla panel üretimini devam ettirmektedir.

 

Vizyon

Değişen ve gelişen dünya şartlarında kaliteli ürün üretmek, çevre ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle; teknoloji ve kalite açısından örnek ve önder bir kuruluş olarak sektörde yer almak.

 

Misyon

Ülkemiz, toplumumuz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için değer yaratan bir kuruluş olmak. Yarattığımız bu değeri koruyarak sürekliliği sağlamak.

Sürdürülebilirlik

Eray Plastik olarak sürdürülebilir dünya hedeflerine katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Fabrikamızda üretilen malzemeler ve üretim atıklarımız geri dönüştürülebilir, ve tekrardan üretime kazandırılabilir niteliktedir. Buna ek olarak 2022 son çeyreğinde devreye alacağımız yeni yatırımımız Çatı Üstü Güneş Enerjisi Santrali ile üretimimizin büyük bir kısmını yeşil enerjiden karşılayacağız. Daha sürdürülebilir bir Dünya, sürdürülebilir sanayi ile mümkün.

Kurucu Mesajı


Faliyete başladığımız günden bu yana yol göstericimiz, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." prensibiyle hareket ediyoruz. Eray Plastik olarak işimizi en iyi şekilde yapma gayretimiz, kalitemizi koruyarak sürdürülebilir bir büyüme grafiği yakalamamızın önünü açıyor.

Dinamik ekibimiz, inovatif bakış açımız ve insan odaklı tasarım anlayışına sahip bir şirket kültürümüz olduğu için piyasa ihtiyaçlarına hızlı ve efektif çözümler üretebiliyoruz. 2003'ten bu yana PVC profil üretimi yapan firmamız, 2013'te PVC levha üretimine başlamıştır. Bununla beraber sandwich panel, dekoratif panel kapı gibi ürünler de portföyümüze eklenmiştir. Ürünlerimizde çeşitli lamine kaplama renk seçenekleri bulunuyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çözümler sunuyoruz. Kapasitemizi sürekli arttırarak kalitemizden ödün vermeden daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyoruz.

Ürünlerimizdeki kalitenin firma olarak duruşumuzu yansıtan bir araç olduğunun bilinciyle üretimimizi sürdürürken, uygun fiyat politikası izliyoruz. Erişilebilir kalite mümkün, bunu özellikle vurgulamak isterim. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Ürettiğimiz ürünün hammadde tedariğinden nihai kullanıcı kullanımına kadar olan her safhadan biz sorumluyuz. 2007 yılında ISO 9001:2000 belgesiyle güvence altına aldığımız kalite standartlarımız ve TSE belgelerimizle devamlı kendimizi geliştiriyoruz.

Sanayici olarak şirket karlılığının çok ötesine "değer yaratma" amacı taşıyoruz. Bu değer müşterilerimizle, şehrimizle, ülkemizle ve şirketimizin bu güne ulaşmasında emekleri çok büyük olan çalışanlarımızla aramızdaki bağı yansıtıyor. Şu an itibariyle 30'a yakın ülkeye aktif ihracat yapıyoruz ve hacmimizi günden güne arttırıyoruz. Üretime ilk başladığımız günkü heyecanımızı koruyarak, tamamen yerli üretim ve sermaye ile kurduğumuz firmamıza ait marka larımızın Dünya markası haline gelmesi yolunda çalışıyoruz.

Yaptıklarımız için gururlu, yapacaklarımız için heyecanlıyız.

 

Ercan Tezcan

Kurucu & Genel Müdür

Kalite

Kalite belgelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.